DUK

Kas yra tarpusavio skolinimasis?

Tarpusavio skolinimasis – tai internetinis paskolos finansavimo metodas, leidžiantis vartotojui pasiskolinti, o investuotojui paskolinti pinigus paskolos gavėjams. Tai labai panašu į fizinių asmenų asmenines tarpusavio paskolas, kurias suteiktų asmuo, turintis papildomų lėšų, asmeniui, kuriam jų trūksta. Vienintelis skirtumas yra tas, kad toks skolinimasis vyksta per tam tikras tarpusavio skolinimosi platformas (P2P). Investuotojai žino tikslią riziką, kurią gali patirti dėl skolininko nemokumo, o skolininkai tiksliai žino savo įsipareigojimus investuotojams. Taip pat galite būti užtikrinti, kad paskolą, naudodamiesi P2P, gausite su kur kas mažesnėmis palūkanų normomis nei greitųjų kreditų bendrovėse. Skolintis galite įvairiausioms reikmėms, pradedant mažomis vartojimo paskolomis ir baigiant paskolomis nekilnojamam turtui įsigyti ar įvairiems projektams vystyti. Skolindamiesi ar skolindami P2P platformose, tiek investuotojai, tiek paskolų gavėjai gauna didžiulę abipusę naudą.

Kas yra Procentas (www.procentas.lt)?

Procentas (www.procentas.lt) – tai tarpusavio skolinimosi platforma, kuri sujungia visus, kurie nori pasiskolinti ir kurie ieško naujų galimybių naujoms investicijoms. Procentas veikia kaip tarpininkas tarp paskolos gavėjo ir paskolos davėjo (investuotojo). Procento, turinčio Lietuvos banko licenciją, funkcija yra rinkti paskolų paraiškas, daryti jų atranką ir patikrą bei išduoti paskolas, taip pat administruoti paskolų grąžinimą, atlikti visus kitus veiksmus susijusius su paskolos gavėju ir investuotoju.

Kas gali gauti paskolą platformoje?

Skolintis platformoje gali tie, kurie atitinka šias sąlygas:  • Yra nejaunesni nei 18 metų

  • Turi galiojantį asmens dokumentą

  • Turi banko sąskaitą

  • Yra oficialiai dirbantys Lietuvoje ir gauna nuolatines pajamas

  • Turimų finansinių įsipareigojimų mėnesinės įmokos neviršija 40% tvarių pajamų

  • Atitinka kredito gavėjo vertinimo kriterijus


Kas nutinka jei paskola negrąžinama laiku?

Laiku nevykdant savo įsipareigojimų ir vėluojant sumokėti įmokas, bandoma visais įmanomais būdais susisiekti ir palaikyti kontaktą su paskolos gavėju, siunčiami priminimai sumokėti vėluojančias įmokas, taip pat pradedami skaičiuoti delspinigiai (0,05 % nuo kiekvienos pavėluotos dienos).


Palaikant kontaktą su paskolos gavėju, Procentas 60 dienų laukia kol bus sumokėta skola. Jei per 65 dienas skolininkas ignoruoja pranešimus, vengia bendradarbiauti bei vykdyti įsipareigojimus ir vėluojančios įmokos nesumokamos, sutartis nutraukiama ir paskola perduodama išieškojimui, neperduodant skolų išieškojimo bendrovėms. Taip stengiamasi daryti, kad nepriauginti dar papildomų sumų skolininkui ir stengiamasi kuo greičiau padėti susigrąžinti lėšas investuotojams. Paskolos gavėjui pritaikomos su paskolos nemokėjimu susijusios išlaidos (teismo, bylinėjimosi ir kt.). Patartina stengtis mokėti paskolą laiku arba tartis su platformos operatoriumi, dėl skolos grąžinimo sąlygų.


Ar galima pasirinkti, į kokias paskolas investuoti platformoje?

Investuodami Procentas (www.procentas.lt) platformoje, patys sprendžiate kokią sumą, kokiam terminui ir kuriam paskolos gavėjui skolinsite neviršijant įstatymų numatytų normų. Galima investuoti rankiniu būdu arba pasirinkti automatinį investavimą. Pasirinkus automatinį investavimą, galite pasirinkti investavimo nustatymus atitinkančius Jūsų poreikius. Investavimo poreikiams pasikeitus, galite bet kada pakeisti investavimo nustatymus.

Kokia rizika tenka investuotojui?

Investuotojas pats pasirenka, į kuriuos kreditus ir kokią sumą nori investuoti, todėl ir rizika, atsirandanti investuojant, tenka pačiam investuotojui. Finansuotojų piniginės lėšos, investuotos į kreditus, nėra apdraustos indėlių draudimu, todėl skolininkui laiku nevykdant įsipareigojimų, galimi nuostoliai. Prieš investuojant, rekomenduojame susipažinti su galima investavimo rizika bei įvertinti ar ji Jums priimtina. Procentas neprisiima atsakomybės už Investuotojų patirtus nuostolius.

Ar galima skolinti ne visą paskolos sumą, o tik dalį?

Taip, galima. Prie kiekvienos paskolos paraiškos matysite ne tik paskolos sumą, bet ir kokia jos dalis jau yra surinkta. Likusią paskolos dalį galėsite finansuoti Jūs.

Kokią sumą galima investuoti platformoje?

Minimali suma, kurią galima investuoti į vieną paskolą - 5 EUR, maksimali - 500 EUR. Paskola su Nekilnojamojo turto įkeitimu- iki 1000 EUR. Tam tikrais atvejais gali būti taikomos išimtys.

Ar paskolos gavėjui reikės tiesiogiai bendrauti su investuotoju?

Visas skolinimosi, investavimo ir skolų administravimo procedūras atlieka Procentas.lt skolinimosi platformos darbuotojai, todėl investuotojams ir paskolų gavėjams tiesiogiai bendrauti nereikia.

Kam reikalinga Paysera sąskaita?

Norint pasiskolinti ir investuoti Procente, reikia atsidaryti el. pinigų sąskaitą ­– Paysera. Paysera sąskaitą galima atsidaryti įkeliant asmens dokumentą arba tapatybę patvirtinant mobiliuoju parašu. Visi mokėjimai yra atliekami per Paysera. Naudojantis Paysera galima greitai ir saugiai pervesti pinigus tiek tarp platformoje esančių el. pinigų sąskaitų, tiek pervedant iš išorinių kredito įstaigų sąskaitų į platformoje esančią el. pinigų sąskaitą arba atvirkščiai.

Kaip sumokėti įmoką?

Kredito gavėjas einamąjį mokėjimą atlieka į savo Paysera sąskaitą. Pinigus Kredito gavėjas į savo Paysera sąskaitą privalo pervesti taip, kad pinigai sąskaitoje būtų įskaityti ne vėliau negu mokėjimų nuskaitymo dieną (t.y. Kredito ir kitų įmokų mokėjimų dieną). Atėjus gavėjo įmokos terminui, sistema tikrina gavėjo Paysera sąskaitos likutį. Jei sistema randa reikiamą lėšų kiekį, įmoka nuskaitoma automatiškai į įmonės techninę sąskaitą.

Ką reiškia MPN?

Metinė palūkanų norma (MPN) – tai yra bendra kredito kaina išreikšta procentais. Į bendrą kredito kainą įskaičiuojamos visos išlaidos, įskaitant mokėjimą už sutarties pasirašymą, kredito procentus ir kitas su kreditu susijusias išlaidas. MPN parodo, kokią procentinę dalį nuo paskolintos sumos paskolos gavėjas turi grąžinti per metus.

Ką reiškia BVKKMN?

BVKKMN – metinė visų su kreditu susijusių išlaidų suma, išreikšta procentais. Tai visos metinės su kreditu susijusios išlaidos: palūkanos, sąskaitos administravimo, komisiniai ir kiti mokesčiai. BVKKMN yra įstatymų nustatytas dydis, kurio kredito įmonės negali viršyti.

Ką daryti jei pamiršote slaptažodį?

Paspauskite ant nuorodos „Pamiršote slaptažodį“, atsiradusiame laukelyje įvedus asmens kodą, į Jūsų registracijos metu nurodytą el. paštą arba mobilųjį telefoną bus atsiųstas naujas slaptažodis. Jei nepavyko gauti naujo slaptažodžio, kreipkitės tel. 867650054 arba el. paštu info@procentas.lt.

Kada galima išsiregistruoti?


Išsiregistruoti iš www.procentas.lt sistemos galima tik tuo atveju, jei nėra sudaryta galiojančių kredito sutarčių.


Kas nutiktų Procento bankroto atveju?

Procento bankroto atveju, visos sąskaitoje esančios lėšos bus gražintos jų savininkams. Vadovaujantis LR galiojančiais teisės aktais, į Procento klientų sąskaitas negali būti nukreipiamas išieškojimas pagal įmonės skolas, sąskaitos negali būti areštuojamos. Paysera sąskaita yra visiškai atskirta nuo Procentas sąskaitų.


Remiantis Lietuvos bankui pateiktu ir suderintu veiklos tęstinumo planu, bankroto atveju galiojančių paskolos sutarčių administravimą perims kita įmonė. Veiklos tęstinumo planas yra skirtas maksimaliai apsaugoti investuotojų interesus bankroto atveju.