Frequently Asked Questions

Can’t find the answer you’re looking for? Reach out to our customer support team.

Sutelktinis finansavimas (angl. crowdfunding) – tai pinigų investavimo ir lėšų rinkimo modelis, kuomet investicijas vienam paskolos/investicijos gavėjui, skiria daug pavienių žmonių. Sutelktinis finansavimas labai supaprastina investavimo procesą, suteikia galimybę rinktis finansuojamą projektą ir gauti aukštesnę investicinę grąžą.

"Procentas.lt" yra sutelktinio finansavimo platforma, kurioje susitinka įvairūs verslai paskoloms su užstatu.  Paskoloms užstatantys savo turimą ar perkamą turtą ir saugių investicinių galimybių ieškantys investuotojai.

"Procentas.lt" suteikia galimybę investuoti į skirtingas turto klases, kurios iki šiol neegzistavo sutelktinio finansavimo rinkoje. Per mūsų platformą galite investuoti į paskolas, kurios apsaugotos įkeista įvairia sunkiąją technika, išrašytomis sąskaitomis, nekilnojamuoju turtu, įmonių veikloje naudojama įranga ar žaliavomis.

Investuotojams suteikiame galimybes gauti iki 18% metinę grąžą iš paskolų, kurios užtikrintos  projekto savininkų įkeičiamu turtu ir/ar laidavimu.
"Procentas.lt" platforma – tai tarpininkas tarp investuotojo ir projekto savininko. Čia pateikiami kruopščiai atrinkti, kreditingiausi projektai, tačiau investuotojas pats prisiima galimas rizikas: visiško ar dalinio projektui finansuoti skirtų lėšų (kapitalo) praradimo riziką, tikėtino pelno nebuvimo bei finansinio likvidumo riziką.


Kaip bebūtų, tai yra kraštutinumai. "Procentas.lt", kaip kreditorių atstovas, daro viską, kad investicijos visada būtų grąžintos: esant reikalui gali būti inicijuojamas projekto savininko įkeisto turto perėmimas ar imtasi kitų priemonių, užtikrinančių investicijų grąžinimą.

Visus projektus nuodugniai vertina patyrusi "Procentas.lt"  komanda. Vertinama tiek į projekto savininko kredito istorija, savininko reitingas, tiek ir pats projektas.

Mes rūpinamės jūsų investicijų saugumu, todėl lėšų atskyrimo principui įgyvendinti naudojamės mokėjimų lyderės Lietuvoje „Paysera.lt“ mokėjimų operatoriaus paslaugomis. 
Siekiant užtikrinti investuotojų ir "Procentas.lt" platformos lėšų atskyrimo principą, "Procentas.lt" pasirinko „Paysera.lt“ mokėjimų sistemą kaip mokėjimų operatorių. "Paysera.lt" yra mokėjimų rinkos lyderis Lietuvoje užtikrinantis pigius ir greitus mokėjimų sprendimus kurie atitinka sutelktinio finansavimo investuotojų lūkesčius.

Užsiregistruokite "Procentas.lt" svetainėje šiuo adresu.
Užpildykite klausimyną.
Susiekite "Procentas.lt" paskyrą su elektroninių mokėjimų sistemos „Paysera.lt”sąskaita.
Jei turite sąskaitą elektroninių mokėjimų sistemoje „Paysera.lt” spauskite mygtuką „Susieti paskyrą su „Paysera.lt”". Tuomet jus automatiškai nukreipsime
"Paysera.lt” puslapį, kuriame prisijungę galėsite susieti savo sąskaitą su "Procentas.lt" paskyra.

Jeigu neturite sąskaitos elektroninių mokėjimų sistemoje „Paysera.lt”, tai galite padaryti jums užtruks vos kelias minutes

 1. Pasirinkite projektą, į kurį norite investuoti.


Prieš pradedant investuoti būtina susieti "Procentas.lt" investuotojo aplinką su asmenine sąskaita „Paysera.lt” .Tai galite padaryti paspaudus “susieti paskyrą su „Paysera.lt“ mygtuką. Jūs būsite nukreipti į „Paysera.lt“ puslapį kuriame turėsite suvesti savo „Paysera.lt“ prisijungimo duomenis. Tuomet reikės pasirinkti sąskaitą iš kurios norėsite investuoti ir paspausti mygtuką, kad „suteikiate teisę išvardintai informacijai gauti“. • Užsiregistruokite "Procentas.lt" svetainėje šiuo adresu.
 • Užpildykite klausimyną.
 • Susiekite "Procentas.lt" paskyrą su elektroninių mokėjimų sistemos „Paysera.lt” įmonės sąskaita.
 • Jei turite sąskaitą elektroninių mokėjimų sistemoje „Paysera.lt” spauskite mygtuką „Susieti paskyrą su „Paysera.lt”. Tuomet jus automatiškai nukreipsime į  „Paysera.lt” puslapį, kuriame prisijungę galėsite susieti savo sąskaitą su "Procentas.lt" paskyra.

 • Jeigu neturite sąskaitos elektroninių mokėjimų sistemoje „Paysera.lt”, tai galite padaryti jums užtruks vos kelias minutesLietuvos rezidentams svarbi informacija

Jeigu investuojate kaip Fizinis asmuo, uždirbtos palūkanos priskiriamos B klasės pajamoms, kurias privalote deklaruoti ir nuo šių pajamų turite sumokėti 15% GPM (gyventojų pajamų mokestį).  Šį mokestį privalo susimokėti patys Lietuvos rezidentai nuo bendros per mokestinį laikotarpį gautos palūkanų sumos, kuri viršija 500 €, t.y. kai bendra per mokestinį laikotarpį gauta palūkanų suma suma viršija 500 Eur, tai 15% tarifu apmokestinama 500 Eur viršijanti suma.

Mokant netesybas/delspinigius Lietuvos "Procentas.lt" išskaičiuos ir sumokės į VMI biudžetą už juos 15% GPM. Užsienio valstybių rezidentams svarbi informacija

Užsienio valstybių rezidentams fiziniams asmenims išmokamos palūkanos priskiriamos A klasės pajamoms ir už jas gyventojų pajamų mokestį (GPM) išskaičiuos ir sumokės "Procentas.lt". Dėl šios priežasties užsienio valstybių rezidentams, prieš išmokant palūkanas, automatiškai bus nuskaičiuojamas 15% gyventojų pajamų mokestis, kuris bus pervedamas į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI).

Mokant netesybas/delspinigius užsienio valstybių rezidentams, neprivalo išskaičiuoti jokio GPM.


Jeigu prie projekto esančiame paskolos grafike nenurodyta kitaip, palūkanos ir dalys paskolos jums mokamos kiekvieną mėnesį (prie kiekvieno projekto nurodyta jo trukmė – 12, 24 mėn. ar kt.).
Tokiu atveju jeigu nesurenkama visa siekiama sufinansuoti suma, surinktos lėšos gražinamos investuotojams.
Tačiau, Operatorius pasilieka teisę pasiūlyti projekto savininkui sumažinti siekiamą surinkti sumą. Projekto savininkui sutikus, gali būti laikoma, kad Projektas sėkmingai sufinansuotas surinkus ir mažesnę nei pirminė siekiama sufinansuoti suma. 
Visais atvejais sumažinant siekiamą surinkti sumą užtikrinama kad:

 • Siekiama sufinansuoti nebus sumažinama daugiau nei 25% nuo pirminės siekiamos surinkti sumos;


 • Sumažinus siekiamą sufinansuoti sumą apie tai paskelbiama "Procentas.lt" platformoje ir informuojami visi projekto finansuotojai.
Į vieną sutelktinio finansavimo projektą "Procentas.lt" platformoje galite investuoti nuo 100 Eur. Maksimali investicijos suma bei finansuojamų projektų kiekis nėra ribojami.
Palūkanos nuo paskolos sumos skaičiuojamos nuo tos dienos (imtinai), kurią Paskolos suma yra išmokama į paskolos gavėjo sąskaitą. 
Priklausomai nuo projekto gali būti imamasi įvairių priemonių užtikrinti paskolos saugumą. Kelios iš tokių priemonių:


 • Pirminis turto įkeitimas; 
 • Transporto priemonės valdytojų civilinės atsakomybės ir KASKO draudimas;
  Verslo vadovo/akcininko laidavimas

Prie kiekvieno sutelktinio finansavimo projekto pateikiamas LTV rodiklis rodo paskolos dydžio ir įkeičiamo turto vertės santykį. Kuo rodiklis mažesnis, tuo mažesnė yra ir investuotojo rizika, nes paskolos negrąžinimo atveju parduodamo turto vertė tada yra didesnė už pačią paskolą. Taip pat mažesnis LTV rodiklis reiškia mažesnę riziką, jog krizės atveju sumažėjus turto kainoms grįš ne visi investuoti pinigai.


Paskolos gavėjui nevykdant finansinių įsipareigojimų "Procentas.lt" kreipiasi į Notarų biurą prašydama išduoti vykdomąjiį raštą turto perėmimui. Gavus vykdomąjį raštą kreipiamasi į antstolių biurą su tikslu perimti ir parduoti turtą varžytinėse. Varžytinėse už parduotą užstatą gauta suma išmokama investuotojams. Esant situacijai, kuomet parduoto turto nepakanka padengti investuotai sumai, išieškojimas nukreipiamas į besiskolinantį asmenį.

Taip, į "Procentas.lt" projektus galima investuoti tik naudojant „Paysera.lt“ .